הודעה לבעלי האתר

תקופת הניסיון הסתיימה, יש ליצור מנוי דרך ממשק ניהול האתר.
האתר נכנס לרשימת המחיקה ויימחק בקרוב
לחץ כאן אם אינך זוכר את כתובת ממשק ניהול האתר שלך.
בחירת רכב אוטומטי או ידני

בחירת רכב אוטומטי או ידני

מסתמן שינוי בלימוד הנהיגה ובשיעורי הנהיגה בישראל, תלמיד נהיגה שילמד על רכב אוטומטי, ויעשה טסט ברכב אוטומטי, יוכל לנהוג גם ברכב ידני.

אם זה יתממש רוב תלמידי הנהיגה שכיום לומדים נהיגה על רכבים ידניים, צפויים לעבור ללמוד נהיגה ברכבים אוטומטיים. כיום היחס הוא 70% מהתלמידים לומדים ברכב ידני, ו-30% ברכב אוטומטי, והיחס הזה צפוי להתהפך לטובת הרכב האוטומטי, שקל יותר, מהיר יותר, וזול יותר, לעבור איתו את הטסט.

 

 

לכתבה המלאה - לחץ כאן

 

  .   מה עדיף ללמוד על רכב ידני או אוטומטי -

 

רכב ידני - היתרון בהוצאת רשיון לרכב ידני זה שהוא כולל גם רשיון לרכב אוטומטי. החסרון בהוצאת רשיון לרכב ידני זה שהוא מצריך יותר שיעורי נהיגה וטסטים, ומייקר בכך את עלות הוצאת הרשיון. ברוב הבתים מצוי רכב אוטומטי, אי לכך הניסיון שירכוש התלמיד יהיה לרוב על רכב אוטומטי, וברבות הזמן המיומנות לנהיגה ברכב ידני יורדת וידרשו כמה שיעורי נהיגה נוספים על מנת לחזור למיומנות הנהיגה ברכב הידני.

רכב אוטומטי - החסרון באוטומט שאינו כולל רשיון לרכב ידני.  היתרון באוטומט שלימוד הנהיגה קל יותר, ונעים יותר, ולרוב נדרשים פחות שיעורי נהיגה וטסטים עד להוצאת הרשיון, מכאן שלרוב עלות הנהיגה הכללית ברכב אוטומט נמוכה משמעותית מרכב ידני. ייתרון נוסף של רכב אוטומטי שהוא נפוץ ברוב הבתים בארץ. מעבר מרכב אוטומטי לרכב ידני דורש הליך קצר של כמה שיעורים ומבחן שליטה שהוא קצר וקל יותר לתלמיד שרכש מיומנות בנהיגה.

 

 חזרה לדף הבית